Інформація для новачків які вирішили взяти участь в змаганнях!

Коротка інструкція.

1. ПІДГОТОВКА. Змагання починається з підготовки. У всеозброєнні повинні бути: водій і автомобіль.
Готуючись до гонки необхідно почати з регламенту. Регламент містить

  • інформацію про розклад, тобто коли потрібно з’явитися на гонку;
  • список документів, які потрібно пред’явити на адміністративній перевірці;
  • розмір стартового внеску;
  • контакти організатора.

Так само в регламенті зазначено, як повинен бути екіпірований водій. Купа питань відпаде сама по собі після ознайомлення з головним документом гонки.

1.1. ВОДІЙ повинен мати ліцензію водія категорії (ідеально підходить категорія — ДЛ). Її можна отримати, звернувшись до регіонального відділення автомобільної федерації України (далі — ФАУ) з водійським посвідченням і заповненою заявкою форми1 і форми2 і 2 фото 3х4. Якщо немає можливості приїхати в офіс ФАУ, ліцензію, як правило, можна оформити в день змагання (необхідно уточнити в організатора, чи будуть видаватися ліцензії).

Після ознайомлення з регламентом необхідно перевірити власну екіпіровку. Завжди треба пам’ятати, що шолом для автомобільного спорту  — це обов’язково.

Зареєструватися за 2 тижні, або дізнатися на офіційному сайті про початок реєстрації. Заздалегіть забронювати готель, зазвичай є готель-партнер зі знижкою та біля треку. Про це повідомлять у електроному листі під час електроної а реєєстрації.

1.2. МЕХАНІК (якщо є, якщо немає то їм є ВОДІЙ). Для нього головний документ змагання — це технічні вимоги. Його завдання підготовка автомобіля у відповідність до технічних вимог, які пред’являються організатором змагання. Якщо в процесі підготовки виникають питання, механік може звернутися за консультацією до технічного комісару змагання, який обов’язково повинен бути зазначений в регламенті. Досить просто зв’язатися з організатором і уточнити спосіб зв’язку з тех.комом. Це істотно підвищує швидкість проходження технічної комісії в день змагання. Головне, що потрібно пам’ятати механіку при підготовці автомобіля — безпека конструкції. Автомобільний спорт, як і інші технічні види, небезпечний.
 Порада: Що стосується екіпіровки механіка, то як правило до неї не має особливих вимог. Необхідно подбати про закрите зручне взуття, яке при активних рухах не злітає зі стопи. Одяг повинен відповідати наступним вимогам: приховувати тіло повністю, не залишаючи відкритою шкіри (окрім голови, звичайно), складатися з матеріалів, не схильних до моментального спалаху (краще за все не синтетичні матеріали), не мати декоративних і інших, не функціональних звисаючих елементів (лямок, шнурків і т.п., які вільно можуть бовтатися, для того, щоб під час роботи з автомобілем одяг не  намотувався ні на що). Це дійсно важливо для безпеки. Робота на змаганні кардинально відрізняється від роботи в сервісі.

 

1.3. АВТОМОБІЛЬ. Про технічні вимоги вже сказано вище, завдання водія-механіка дотримуватись їх. Але на практиці регулярно бувають ситуації, коли в перегонах за технічними вдосконаленнями, механік забуває про технічний стан вузлів і агрегатів, які не піддаються доробці. На ділі це призводить до відмови в участі в змаганні: сухі потріскані гальмівні шланги, відсутні шпильки на колесах, течі технічних рідин, непрацюючі ремені безпеки, розкидані по салону дроти і т.п.

2. ЗМАГАННЯ.
2.1. ЯВКА. У розкладі змагання (як ви вже знаєте, розклад є в регламенті) зазначено час початку змагальних процедур. З’явитися необхідно за 20-30 хвилин до цього часу, щоб розташуватися у сервіс парку і підготуватися до перевірок. Пам’ятайте головне — чим раніше ви пройдете перевірки — тим більше часу у вас залишиться в запасі. Водій, який прибув на змагання ближче до часу закінчення перевірок, швидше за все не буде допущений до участі. Однак, трапляються форс-мажорні обставини, як наприклад затримка в дорозі іногородніх учасників з незалежних від них причин і т.п. — У цих випадках необхідно зв’язуватися з організатором змагання.

2.2. ПЕРЕВІРКИ. На змаганні їх три: адміністративна, медична та технічна. Для початку необхідно з’явитися в секретаріат. Там водій заповнює заявку, отримує обов’язкові наклейки (бортові номери, рекламу, бейджі і т.д.). Наклейки треба відразу приклеїти за схемою з регламенту.
2.2.1. Секретар змагання проводить адміністративну перевірку. Тому необхідно мати з собою документи

  • водійське посвідчення,
  • ліцензію водія,(або оформити її)
  • стартовий внесок,
  • паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • свідоцтво про реєстрацію авто.

Якщо все в порядку, секретар ставить відмітку про проходження адміністративної перевірки, про оплату внеску.

2.2.2. У медпункті проводиться медична перевірка лікарем змагання. Бувають випадки, коли в учасника є відхилення від загальних показників по тиску або серцевого ритму або ще чого-небудь. Але зазвичай всі живі-здорові.

2.2.3. Технічна комісія почнеться як тільки ви поклеїте автомобіль і знайдете Тех.кома. Автомобіль пред’являється для огляду повністю готовим до змагання: чистий, з нанесеними обов’язковими наклейками, на колесах, на яких буде їздити в змаганні, вільним від сторонніх речей в салоні і багажнику. Якщо все в порядку і інші перевірки вже пройдені, технічний комісар змагання ставить відмітку про проходження технічної комісії.

2.3. БРИФІНГ обов’язковий для всіх водіїв, які беруть участь в змаганні. На ньому проводиться переклик. Відсутні отримують пеналізацію (покарання) аж до виключення з змагання. Суддівська колегія на брифінгу роз’яснює порядок проведення змагання, відповідає на питання, оголошує про зміни і рішеннях, прийнятих спортивними комісарами. У разі відсутності водія на брифінгу і незнання їм внаслідок цього про якусь зміну, відповідальність за неявку, несвоєчасну явку на старт і інші негативні наслідки несе водій.
2.4. ТРЕНУВАННЯ, КВАЛІФІКАЦІЯ, ЗАЛІКОВІ ЗАЇЗДИ проходять в порядку, передбаченому регламентом і уточненому на брифінгу. У будь-якому випадку ОБОВ’ЯЗКОВО виконання вказівок спортивних суддів.

2.5. ЦЕРЕМОНІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ЦЕРЕМОНІЯ ПОДІУМУ. Як правило, перед ВІДКРИТТЯМ і ПОДІУМОМ проводиться парад всіх учасників змагання. Вихід на парад є обов’язковим.

Ось основне, що потрібно знати перед тим, як взяти участь у своїй першій гонці. Удачі!

 

Добавить комментарий